ZÁUJMOVÉ ČINNOSTI

Úspechy školy

Dobré meno našej školy prezentujú naši žiaci každoročne na obvodných a okresných súťažiach:
Zrínyi Ilona matematická súťaž
Matematická olympiáda
KLOKAN
KATEDRA literárna, matematická súťaž
Dobré slovo – súťaž v prednese poézie a prózy
Poznaj slovenskú reč
Pravopisná súťaž Zsigmonda Simonyiho
Súťaž v prednese poézie a prózy M.Tompu
Pekná maďarská reč
Stolný tenis
Basketbal
Hádzaná
Streľba
Šachová súťaž
Výtvarné súťaže
Detský folklórny festival
Bíborpiros szép rózsa ( folklórny festival )
Podunajská jar

Aktivity a tradície školy
Žiaci si v našej škole okrem učenia môžu vybrať z veľkej ponuky záujmových aktivít. Aktivity spestrujú školskú atmosféru.
Veľký podiel na rozvíjaní záujmov a kreativity majú popoludňajšie krúžky. Žiaci si môžu vybrať z 15 krúžkov.
Organizujeme výstavy, netradičné hodiny literárnej výchovy, divadelné predstavenia v podaní umelcov divadla THALIA z Košíc a iné.
Žiaci našej školy sa môžu zapojiť do rôznych súťaží. Okrem spomenutých aktivít organizujeme školy v prírode, lyžiarsky a plavecký výcvik, výstavu kníh spojenú s predajom a uchovávame tradície školy:

- spomienky, oslavy pamätných a významných dní
- slávnostné zahájenie školského roka so svätou omšou
- súťaže, výstavy, verejné vystúpenia
- súťaž o titul SUPER TRIEDA
- činnosť školského klubu detí
- záujmová činnosť
- činnosť detskej folklórnej skupiny KISBARKÓ
- starostlivosť o talenty – príprava žiakov na súťaže
- ocenenie vzorných žiakov
- starostlivosť o slaboprospievajúcich žiakov
- výlety, exkurzie, plavecký a lyžiarsky výcvik
- školská knižnica
- slávnostné ukončenie školského roka s galaprogramom, ocenením žiakov za úspešné výsledky v učení, súťažiach, za správanie.

Čaro jesene – výstava prác žiakov z jesenných plodov a šúpolia - sprístupnená aj pre verejnosť
Mikulášska besiedka
Venček pre žiakov 8.,9-. ročníka
Čaro Vianoc - súťaž vo výzdobe učební
Vianočná besiedka
Slávnostný zápis detí do 1. ročníka
Fašiangový karneval
Školský ples ( 3. )
Veľká noc – výstava kraslíc, ikebán, dekorácie
Deň matiek
Detský festival Hostice – prehliadka tanečných záujmových útvarov z obvodných škôl (1.jún )
Lyžiarsky výcvik
Plavecký výcvik
Škola v prírode
Tvorba školského časopisu – občasník – ZO ŽIVOTA ŠKOLY
Súťaže na celoškolskej úrovni ( literárne, matematické, prírodovedné, športové, výtvarné)

Detský festival Hostice
1. júna 2005 na Deň detí sa premenila naša škola na festivalový úľ a  prilákala malých tanečníkov a vedúcich tanečných záujmových útvarov na I. DETSKÝ FESTIVAL Hostice.
Na podujatí, ktorého hlavným poslaním bola prehliadka záujmovej činnosti škôl v obvode Jesenské, prezentovalo svoju záujmovú činnosť 6 škôl.

Predstavilo sa 127 členov a 10 vedúcich tanečných záujmových útvarov. Pozornosť detí pútali moderné disco tance, aerobic, country, tanečné scénky, latinsko – americké a rómske tance.
Základná koncepcia festivalu – aby deti pripravili program deťom - sa vydarila. Na festivale sa zabávalo 300 detí. Ohlas účastníkov na toto podujatie bol dobrý a potvrdzuje, že tento festival má svoj význam.
A my sme zatvárali školu s pocitom, že sme pripravili všetkým deťom mnoho pekných a nezabudnuteľných zážitkov.